LadyVu.com

Gazirana pića - šteta ili korist?

gazirana pića štete ili koristi

Tko ne voli gazirana pića? Oni vole ne samo odraslih nego i djece. Ponekad je jedan od glavnih atributa blagdanskog stola. Međutim, nije nam žurno očitovanje ljubavi prema njima? Ponekad mislim o tome, što odabrati: sok ili gazirana pića, što je ne samo dobar, ali veliku štetu. Dot «ja» u pitanju.

Sastav gaziranih pića



Za mnoge, sastav pića hlađenje nije nešto protuzakonito, ali za druge - gaziranih pića zabranjenih za cijelu obitelj:

  1. šećer. To je jednostavan: to je stavio do 40 g po jar kapacitetom od 33. U isto vrijeme, pod utjecajem dioksida šećera ugljičnog odmah apsorbira u krvotok.
  2. ugljični dioksid. Srećom, količina ne prelazi dopuštenu granicu (do 10 g po 1 litri napitka).
  3. zaslađivače. Postoje one proizvođače koji, kako bi se smanjila ogrjevna vrijednost, koristiti, na primjer, aspartam, koji se nazivaju E951.
  4. konzervansi. Piti više sačuvan, limunska kiselina se uvede u svojoj strukturi. Važno je napomenuti da nedavni popularni aditiv natrijev benzoat i fosforna kiselina.
  5. okusa. Ponekad, na pakiranju, možete vidjeti informacije navodeći da je ovaj napitak sadrži prirodnu identičnu aromu. U stvari to su obični kemikalije.

Šteta od gaziranih pića

Na internetu možete pronaći mnogo video, u kojem se obično „Coca-Cola” ili „čarobnjak”, možete dobiti osloboditi od hrđe. Dakle, pH mnogih bezalkoholnih pića je 2.5 i njihova šteta je da ove razine octene kiseline.



Ugljični dioksid može iritirati sluznicu gastrointestinalnog trakta. Aspartam zaslađivač može izazvati alergije i biti uzrok oštećenja vida. Limunska kiselina dovodi do mrzio karijes. A to nije cijela lista zamke gaziranih pića, prednosti koje malo što može reći.

Video: Gazirana pića - šteta ili korist

Video: koristi i štete bezalkoholnih pića.

Video: Piti iz Amway XS korist ili naštetiti vašem izboru

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
Actimel - korist ili štetaActimel - korist ili šteta
Naškoditi ColuNaškoditi Colu
Alergični na alkohol, zašto je to loše nakon alkoholaAlergični na alkohol, zašto je to loše nakon alkohola
Kalorija čajKalorija čaj
Zdravih pićaZdravih pića
Estragon - koristi i šteteEstragon - koristi i štete
Recept „Mojito” s votkomRecept „Mojito” s votkom
Soda je štetno?Soda je štetno?
Sifon za sodaSifon za soda
Kalorija kavaKalorija kava
» » » Gazirana pića - šteta ili korist?