LadyVu.com

Vegetarijanski meni

vegetarijanska jela

Nećemo govoriti o tome da li ili ne da se prebaci na vegetarijanstvo ispravno ili ne. Svatko u pitanju ovaj problem sa svojom ideološkom stajališta, mišljenja o zdravoj hrani, način života, sklad s okolinom. Ostavimo po strani sve to i mislim o tome ne može biti vegetarijanac izbornik ukusna i raznolika.

Razno vegetarijanstvo

Počnimo s činjenicom da je vegetarijanski meni dijeta može se razlikovati ovisno o vašem izboru napravleniya.Tak, potpuni odbijanja svih proizvoda od mesa podrijetla (uključujući i mlijeko, med, jaja) i rad proizvoda živih bića nazivaju veganstvo.

Dostupnost izbornika mliječnih proizvoda, jaja, meda, u kombinaciji s odbijanjem mesa - in ovo-lakto-vegetarijanska prehrana.

A ako ostavite samo mliječnih proizvoda i povrća u hrani - lakto-vegetarijanstvo.

Osim toga, tu su i prehrane sirovom hranom - jesti vegetarijanska prehrana ne liječi termički. Kao i vegetarijance koji jedu ribu, pa čak i piletinu.

Kako napraviti uravnotežen jelovnik?

Glavni problem vegetarijanaca - nedostatak vitalne aminokiseline. Na primjer, meso sadrži njihov cjelokupni set, i sve ostalo, od mesnih proizvoda protein lakše probaviti. Iz toga možemo zaključiti: uravnotežen vegetarijanski meni treba da se sastoji uglavnom od proteina biljne hrane.



No, to nije dovoljno. Važno je naučiti kako dobiti kompletan set esencijalnih aminokiselina iz jednog obroka, jer nedostatak lizina će dovesti do činjenice da sve svoje napore da „rudarstvo” valin i leucin će biti uzalud. Aminokiseline su „radi” samo u cijelosti.

Dakle, vegetarijanski jelovnik dijeta treba biti vrlo oprezno i ​​raznolika. Usredotočite se na cjelovite žitarice, žitarice, orašasti plodovi, sjemenke, grah i soja. Soja - najbolji nadomjestak za mesne proizvode. Gledajući lice, možemo reći da smo svi jedu soju, bez realizacije. Uostalom, danas je sve kupio poluproizvode, kobasice, umaci ga sadrže.

Budući da soja može se eksperimentirati i kuhati svoje omiljene mesne analoga. Ono što smo sada, i da će pokazati u receptima vegetarijanski meni.

Svježi sir keksi

sastojci:

  • skuta (tofu) - 200 g;
  • Krutina biljno ulje - 150 g;
  • raž brašno - 2 šalice;
  • soda, ocat vraćen - TSP;
  • vanilija šećer - 1 žličica;.
  • šećer za zaprašivanje.

priprema

Ulje usitniti, pomiješati s brašnom, dodajte sir, soda, vanilin šećer. Mijesiti tijesto postepeno dodavanje brašno potrebno. Roll on cm debeli, izrezati i uvaljati u šećer. Podijeli na posudu s papirom za pečenje i pecite 20 minuta.

hladno umak

sastojci:

  • tofu - 4 žlice;
  • majoneza - 1 žlica;
  • sir soja - 1 žlica;
  • kuhana, ribani repa - 1 žlica;
  • češnjak u prahu ili drobljeni svježi češnjak - 1 TSP

priprema



Pomiješajte sve sastojke, ukrasiti s zelenila i služiti kao umak za jela ili kruh.

Olivier tofu

sastojci:
  • tofu - 500 g;
  • grašak - 1 banka;
  • Majoneza - 400 g;
  • povrće - 1 hrpa.

priprema

Tofu izrezati na kockice, dodajte grašak, sitno sjeckani bilje i sezonu majoneze. Vegetarijanci vjeruju da u ovom receptu s dodatkom uobičajenih sastojaka u Oliviera (krumpir, luk) pokvariti okus.

desert Tofu

sastojci:

  • tofu - 500 g;
  • limunov sok - 1 žlica;
  • voda - 1/3 cup;
  • Izbornik vegetarijanske recepte
  • Med - 2 žlice;
  • Banane - 2 kom;
  • vanilija - 1 prstohvat.

priprema

Banane izrezati na kolutove, pomiješati tofu s vodom i sokom od limuna. Stavite sve u blender, dodajte vaniliju i umutiti dok ne postane glatko.

To je sada super proteinska dijeta imamo. Usput, vegetarijanska izbornik može biti korisna za mršavljenje. I mnoge žene biraju vegetarijanstvo pod tušem je s nadom da se poboljša njihov izgled.

Video: Vegetarijanski UM izbornik 11: Povrće lazanje - degustacija jela, Ready-to-jesti

Video: Vegetarijanska Caffe St. Petersburg | vegetarijanski meni

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
Vegani i vegetarijanci - razlikeVegani i vegetarijanci - razlike
Kako početi vegetarijanstvo?Kako početi vegetarijanstvo?
Vegetarijanski meni za tjedan danaVegetarijanski meni za tjedan dana
Lakto-ovo-vegetarijanska prehranaLakto-ovo-vegetarijanska prehrana
Ono što se razlikuje od veganski vegetarijanac?Ono što se razlikuje od veganski vegetarijanac?
Zdrave prehrane za mršavljenje - MeniZdrave prehrane za mršavljenje - Meni
Vegetarijanska prehranaVegetarijanska prehrana
Da vegetarijanci jedu?Da vegetarijanci jedu?
Vegetarijanska prehranaVegetarijanska prehrana
Da li vegetarijanci jedu ribu?Da li vegetarijanci jedu ribu?
» » » Vegetarijanski meni